Волейболистките започнаха с драматична загуба - 2:3

13 Юни 2015

Волейболистките ни започнаха с драматична загуба на първи европейски игри в Баку.

Тимът ни падна с 2:3 от Германия в първия си мач от Група "В", игран пред около 2200 зрители в Кристалната зала в азербайджанската столица.

В втората среща на нашите е срещу Русия в понеделник, 15 юни от 7 часа българско време.

Същевременно Христа Стойнева не завърши надпреварата по триатлон.19-годишната българка се движеше 42-а във втората дисциплина колоездене, когато беше задмината с обиколка от лидерките в състезанието и не стартира в бягането. Така тя остана извън класирането.

Надпреварата завършиха 38 състезателки от общо 48. Победителка е швейцарката Никола Спириг.

А Мария Киркова остана на последно място в квалификациите на соло на турнира по синхронно плуване.  Тя получи 66.6000 точки, което и отреди 21-во място.

С първа оценка в квалификациите е рускинята Анисия Неборако - 89.1333 т.