СЕСТРИТЕ СТОЕВИ ОСИГУРИХА ОСМИ МЕДАЛ ЗА БЪЛГАРИЯ

25 юни 2015

Сестрите Габриела и Стефани Стоеви осигуриха осмо отличие за България на европейските игри в Баку, след като се класираха за полуфиналие на турнира по бадминтон.

Дуетът надигра германките Карола Бот и Дженифър Карнот с 2:0 гейма (21:11, 21:10).

На полуфиналът националките, които са под № 1 в схемата ще срещнат победителките от двубоя между Турция и Франция.

В турнира наединичко Петя Неделчева вече е на четвъртфинал. Първата ни ракета победи макар и трудно Алесия Зайцева (Беларус) с 21:13, 13:21, 21:12 за 55 минути.
Преди това до четвъртфиналите достигна и Линда Зечири.

В турнира по джудо Янислав Герчев и Ивелина Илиева отпаднаха още в първия кръг.

В кат. до 60 кг Герчен загуби от Людовик Шамартен (Швейцария) след три предупреждения.

Ивелина Илиева пък постигна победа с ипон над испанката Екиосайн, а после загуби също с ипон от  Мириам Ропер (Германия).