НАШ БОКСЬОР НА ПОБЕДА ОТ МЕДАЛИТЕ

19 юни 2015

Победа дели Стефан Иванов от медалите в бокса на първите европейски игри.

В кат. до 56 кг българинът стигна до четвъртфиналите след победа с 2:1 над арменеца Арам Авагян.
Следващият му съперник ще е Дзмитри Асанау (Беларус). Двубоят е в понеделник във вечерния сеанс.

В спортната стрелба Антоанета Бонева е втора след първата половина на квалификациите на 25 м пистолет. Тя събра 293 точки в прецизната стрелба и отстъпва единствено на австрийката Силвия Щайнер, която води с 295 точки. Двукратната олимпийска шампионка Мария Гроздева е 19-а с 285 точки.

Утре е втората част от дисциплината - бърза стрелба, след което ще станат ясни финалистките.

В художествената гимнастика Невяна Владинова завърши 12-та в многобоя и се класира за финала на бухалки.
Другата българка Мария Матева е 17-та от общо 20 гимнастички.

В скоковете във вода силно представяне направиха Димитър Исаев и Богомил Койнашки.

Двойката завърши на престижното 6-то място в синхронните скокове от триметров трамплин, като събра 260,91 точки.

Това е най-доброто класиране на български състезатели при юношите в надпревара, която е и европейско първенство за плувните спортове. Българите са водена от личния им треньор Георги Чобанов.

Във финала участваха 11 тандема.
Победител е двойката на Русия Молчанов/Николаев (324,69), следвана от предстадителите на Великобритания (286,05) и Германия (284,22).
Преди нашите са само скачачите на Хърватия и Швейцария.