Борците ни взеха първите си три квоти за Рио

14 Септември 2015

Борците ни спечелиха първите си три квоти за олимпийските игри на световното първенство в Лас Вегас.

В кат. до 86 кг на свободния стил Михаил Ганев завърши пети, след като в малкия финал отстъпи пред иранеца Мохамед Каримимачиани с 0:12.

При класиците Елис Гури също е пети при 98-килограмовите. В малкия финал той загуби от руснака Ислам Магомедов с 2:6.

Квота при жените донесе Тайбе Юсеин. Тя спечели бронза при 63-килограмовите след технически туш срещу Анастасия Григориева (Латвия) за по-малко от 2 минути.

Най-добрите 5 във всяка категория вземат визи за Рио 2016.

Следващата година предстоят още три квалификационни турнира.

На шампионата в Лас Вегас борците ни спечелиха общо 4 медала. Освен бронза на Тайбе Юсеин с бронзови отличия си тръгнаха Владимир Дубов (61 кг) – в свободния стил, Джанан Манолова (60 кг) и Евелина Николова (55 кг) при жените.