АНСАМБЪЛЪТ - ЧЕТВЪРТИ, ВЛАДИНОВА Е ПЕТА В БАКУ

21 юни 2015

Ансамбълът ни завърши 4-ти във финала на два обръча и три чифта бухалки на турнира по художествена гимнастика от европейските игри в Баку.

Възпитаничките на Ина Ананиева в състав Михаела Маевска-Величкова, Ренета Камберова, Цветелина Стоянова, Цветелина Найденова и Християна Тодорова направиха една грешка в началото на съчетанието си и получиха оценка 16.750 точки.

Шампион е съставът на Беларус със 17.600 точки, на второ завършиха гимнастичките на Израел със 17.500 точки, а трети са украинките със 17.150 точки.

В индивидуалното Невяна Владинова се класира пета на бухалки с оценка 17.500 точки. Победителка е рускинята Яна Кудрявцева с 19.200 точки.

В колоезденето Стефан Христов финишира 59-ти, а Николай Михайлов не завърши в общия старт. Победител е Леон Санчес, който измина 200-километровата дистанция за 5:27.25 час

В турнира по спортна акробатика Елена Великова и Алекс Жеков завърши на пето място във финала на темповата комбинация.

Дуетът участва въпреки контузиите, които имаше, и .получи за изпълнението си 27.320 точки. Със същата оценка петото място българите разделиха с тандема на Азербайджан. Първи са руснаците с 29,300 т.

В спортната стрелба Антон Ризов се нареди 31-ви на 50 метра пушка от три положения. Той събра  1129 точки. Победител е французинът  Валериен Совьоплен с 456.2 точки.

В боксовия турнир Деница Елисеева  загуби на старта в кат. до 60  кг от олимпийската, световна и европейска шампионка Кейти Тейлър (Ирландия) с 0:3 гласа.

Волейболистките ни завършиха със загуба участието си в Баку след 0:3 от Холандия. Нашите приключиха участието си с 4 точки - победа и 3 загуби.