"Литекс" спечели футболния турнир на олимпийския фест

10 Юни 2015

"Литекс" спечели футболния турнир в 8-то издание на олимпийския фестивал в курорта "Албена".

Тимът завърши с равен брой победи с втория - "Черно море", но оглави класирането заради по-добрата голова разлика.
Трети завърши отборът на Шумен, а четвърти е Русе.

В надпреварата по лека атлетика на-бърз бе шуменецът Енгин Есеин, който пробяха 1500 метра за 3:39 мин., а при девойките - Силвия Георгиева. Тя преодоля дистанцията от 1000 метра за 4:04 мин.

Оспорвана бе надпреварата в баскетбола, като най-добри при юношите бяха състезателите от Първа английска гимназия в София, а при девойките варненки вдигнаха купата за първото място.

В тениса на маса победители са Николай Брийчев (София) и Емили Стаменова (Перник), които са сред най-талантливите ни състезатели за момента в този спорт.

В надпреварата стартираха над 500 състезатели в 7 вида спорт - футбол, баскетбол, лека атлетика, тенис на маса, плажен волейбол, плажна борба и плуване.

Фестивалът бе под мотото: Да открием олимпийските надежди на България.