АНСАМБЪЛЪТ НИ Е 5-ТИ В МНОГОБОЯ

17 юни 2015

Ансамбълът ни завърши 5-ти в многобоя на европейските игри в Баку.

Михаела Маевска-Величкова, Ренета Камберова, Цветелина Стоянова, Цветелина Найденова и Християна Тодорова събраха сбор от 34.150 точки.

gymn3-2015Българките, които са световни шампионки от 2014-а, получиха оценка от 16.650 точки за съчетанието си на пет ленти. Те допуснаха грешки в края на композицията и няма да участват на финала на този уред.
На два обръча и три чифта бухалки българските изиграха силно съчетанието си получиха 17.500 точки. Това е трета оценка, която класира възпитаничките на Ина Ананиева на финала на този уред.

Шампион в многобоя е Русия с 35.300 точки.
gymn1-2015gymn2-2-15gymn4-2015
Финалите на отделните уреди при ансамблите са на 21 юни, неделя.

В акробатиката дуетът ни Елена Великова и Алекс Жеков се класира за финала на темповата комбинация. Двойката получи 27.420 точки и зае пето място в квалификациите. С първа оценка са руснаците Марина Чернова и Георги Патарая - 29.550 точки.

В турнира по спортна стрелба Мария Гроздева и Антоанета Бонева останаха извън финалите на 10 м пистолет.

Гроздева завърши 12-та в квалификациите с 380 точки, а Ботева се нареди 23-та с 375 точки.

В квалификациите участваха 36 състезателки, като първите осем се класираха за финала. Рускинята Олга Кузнецова даде най-добър резултат в пресявките - 390 точки, но по-късно във финала остана едва 6-а.
Шампионка е сръбкинята Зорана Арунович със 199,5 точки.

А волейболистките ни претърпяха втора загуба в Баку. Този път 0:3 от Сърбия. Първото поражение в група "Б" бе от Германия с 2:3.

Така с една победа и четири точки избраничките на селекционера Драган Нешич заемат четвърто място в групата.

Мъжкият ни тим по волейбол обаче срази Италия с 3:1.
С тази победа България се изкачи на второто място в Група "Б" с 5 точки, на една след лидера Русия. В следващия си мач нашите момчета ще играят с Германия. Двубоят е рано сутринта в четвъртък от 6,50 часа българско време и ще бъде предаван на живо по БНТ HD. До момента немците имат победа и загуба и с 3 точки са на 3-о място.

Същевременно в турнира по таекуондо Владимир Далаклиев
загуби още в първата си среща в кат. до 68 кг от олимпийския шампион от Лондон 2012, но запази шансове за бронза.
Българинът отстъпи с 1:2 точки на Жоел Гонсалес Бония (Испания), който е и два пъти световен и два пъти европейски шампион.

При боксьорите Радослав Панталеев стартира с успех при 81-килограмовите, след като се наложи по точки над грузинеца Николоз Сехниашвили.Следващият съперник на българина ще е Александър Хижняк (Украйна).

В турнира по стрелба с лък Явор Христов и Добромира Данаилова завършиха 17-ти при смесените отбори от общо 29 тима. В индивидуаното Христов засега е 35-ти, а Данаилова - 36-та.

На плажния волейбол Светла Ангелова и Ирена Мишонова допуснаха втора загуба. Нашите паднаха от Гърция с 0:2 и са последни в групата. Днес е последният мач на българките срещу близначки от Финландия.

Анелия Карова пък отпадна на старта на турнира по тенис на маса. Българката загуби с 0:4 от шведката Матилда Екхолм.

Състезаващата се за България унгарка Беренике Фалдум завърши 13-та на 5000 м едноместен каяк -  24:18.617 минути. Победителка е европейската шампионка и световна вицешампионка Марина Литвинчук (Беларус)  - 22:48.990